Arhiv radničkih borbi

Arhiv radničkih borbi istraživački je projekt koji je unutar BRID-a započet 2012. godine, a od 2015. financira se sredstvima zaklade Rosa Luxemburg Stiftung Southeast Europe. Cilj je projekta temeljito prikupljanje i analiza medijskih sadržaja o radničkim akcijama koje se poduzimaju s ciljem zaštite ili unapređenja radničkih prava u Hrvatskoj od 1990. godine, a provode ga istraživači iz područja društvenih i humanističkih znanosti. Rezultati istraživanja predstavljeni su u digitaliziranoj bazi podataka s otvorenim pristupom, koja sadrži i izvorni medijski materijal preuzet iz tiskanih i elektroničkih medija. Arhiv radničkih borbi namijenjen je akademskoj zajednici, istraživačima, sindikatima, organizacijama civilnog društva i široj javnosti u želji da ga koriste u nekomercijalne svrhe i kao javno dobro.

posjeti stranicu Arhiva: http://arhiv-radnickih-borbi.org/